طراحی، ساخت، تولید و خرید ماشین آلات صنعتی

محصولات

طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی، بسته بندی و باد کن بطری با بالاترین کیفیت توسط کارخانه زاگرس ماشین کرج

اشتراک گذاری در

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

دستگاه بوجاری گیاهان دارویی

دستگاه بوجاری برای انواع محصولات کشاورزی ساخته می شود. یکی از بهترین تولید کنندگان ماشین آلات صنعتی، ماشین سازی آریان زاگرس دستگاه بوجاری گیاهان داروئی را مختص بوجاری و تمیز کردن گیاهان داروئی از قبیل: نعنا کوهی، نعنا، آویشن، پونه، گشنیز، جعفری و انواع سبزیجات طراحی و تولید نموده است.

دستگاه بوجاری گیاهان دارویی

عملکرد دستگاه بوجاری گیاهان داروئی

مراحلی که در این مقاله نوشته ایم از برداشت محصول چه به صورت کاشت صنعتی و یا سنتی و گیاهان خود رو و برداشت تا پاکسازی و بسته بندی می باشد.

برای خشک کردن سبزیجات و یا گیاهان دارویی می توانید از دستگاه خشک کن استفاده نمائید.

مراحل بوجاری گیاهان داروئی

گاه میبینیم که به هنگام برداشت گیاهان دارویی جدا از ساقه و چوب های اضافه، سنگ ، کلوخ و یا محصولی غیر از محصول اصلی همراه آن است. از این رو می بایست با استفاده از دستگاه بوجاری گیاهان دارویی، خاک و خاشاک، سنگ ریزه و یا حتی فضولات حیوانی را جداسازی نماییم.

بعد از برداشت محصول و انبار نمودن آن، باید برای تمیز شدن و جداسازی برگ از ساقه مرحله انتقال به دستگاه بوجاری انجام شود.

الواتور یا همان دستگاه بالابر کار انتقال را برای مرحله اول که پیش از بوجاری گیاهان دارویی است به عهده دارد.با ورود محصول به مخزن دستگاه بوجاری که از جنس استیل است گیاهان دارویی بر اساس وزن جداسازی شده و محصول سبک از سنگین جدا می شود.

گیاهانی که برگ های بزرگ و ساقه های سنگین دارند در این مرحله از هم جدا شده تا برای پاکسازی برگ های ریز و درشت به مرحله ی سرند هدایت شوند. این جدا سازی به وسیله ی مخزن باد تعبیه شده در دستگاه بوجاری صورت میگیرد و به راحتی ساقه را از برگ جدا میکند. چرا که محصول سبک تر به وسیله ی مکنده هایی که با درایو کنترل می شود از محصول سنگین جدا شده و در چرخه تولید قرار می گیرد.

دستگاه بوجاری گیاهان دارویی

متعلقات دستگاه بوجاری گیاهان داروئی

متعلقات دستگاه سورتینگ گیاهان داروئی یا بوجاری، تشابه زیادی با دستگاه بوجاری حبوبات، دستگاه بوجاری خاکشیر و دستگاه بوجاری کنجد دارد.

بالابر، سرند و سیستم عملکرد دستگاه های فوق یکسان می باشد ولی در خروجی و ورودی های باد تنظیمات هر ماشینی مخصوص به خود است.

  1. سرند اولیه در قسمت بالای دستگاه بوجاری قرار دارد و هر گونه اشغال و یا مواد بزرگتر از محصول را جدا سازی می نماید . اساس کار این سرند جدا سازی و تفکیک بر اساس اندازه است.
  2. سرند دوم محصول اصلی را بر روی خود به حرکت در آورده و ریز تر ها از قبیل سنگ ریزه و برگ های خرد شده را رد میکند و محصول یکدست و پاک شده را از خروجی اصلی بیرون می ریزد.
  3. اساس کار سرند سوم که در انتها قرار دارد تخلیه خاک و شن ریزه ها است. تمامی سرند ها قابل تعویض می باشند و بنا به محصول مورد نظر مش و یا به اصطلاح سوراخ های توری آن تغییر می کند.

در بوجاری گیاهان داروئی که ساقه هایی چسبنده دارند برای آنکه هر سرند مجزا باشد، توپک هایی در قسمت زیرین هر سرند گذاشته شده است تا با ضربات متعدد خود، مانع از جمع و انباشته شدن محصول روی هم شود.

در انتها برای هر یک از خروجی های دستگاه بوجاری گیاهان دارویی یک کیسه گیر نصب شده است.

تخلیه جنس بوجاری شده در کیسه مستلزم نگه داشتن گونی و یا کسه به وسیله ی اپراتور می باشد که ما برای حل این موضوع در نمونه این نمونه ماشین آلات بر روی هر خروجی کیسه گیر مکانیکی و پنوماتیک نصب کرده ایم.

همچنین دستگاه کیسه پر کن در ادامه ی خط بوجاری گیاهان داروئی می تواند در وزن نمودن محصول در وزن های مختلف ودقیق کار به سزایی انجام دهد.

با دستگاه ساشه نیز می توان گیاهان دارویی را که به صورت پودری و آسیاب شده هستند بسته بندی کرد.

مشخصات فنی دستگاه بوجاری گیاهان داروئی

دستگاه سورتینگ گیاهان داروئی زاگرس ماشین دارای مشخصات زیر است:

عملکرد : الکترومکانیک،

رنگ دستگاه : الکترواستاتیک کوره ای،

برق مورد نیاز : تک فاز – سه فاز،

برق مصرفی : 4 کیلو وات،

ظرفیت دستگاه : 500 – 1 تن،

وزن دستگاه : 850 کیلو گرم،

ابعاد دستگاه : طول 3  عرض 60/1  ارتفاع 80/2،

تعداد اپراتور مورد نیاز : 1 نفر.

قیمت و خرید دستگاه بوجاری گیاهان دارویی

شما می توانید جهت استعلام قیمت دستگاه بوجاری حبوبات ، قیمت دستگاه بوجاری و قیمت دستگاه بوجاری گیاهان داروئی از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مقالات سایت

خط تولید پفک (راه اندازی + راهنما).

خط تولید میوه خشک.

دستگاه بسته بندی خانگی (خرید، قیمت و توضیحات).

دستگاه بسته بندی حبوبات [خرید، قیمت، فیلم، توضیحات].

دستگاه شیرینگ پک (توضیحات، قیمت و خرید).

مقالات سایت