طراحی، ساخت، تولید و خرید ماشین آلات صنعتی

محصولات

طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی، بسته بندی و باد کن بطری با بالاترین کیفیت توسط کارخانه زاگرس ماشین کرج

اشتراک گذاری در

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

خط تولید میوه خشک

در بازار پر سود میوه خشک، کارخانه خشک کن میوه و همچنین خط تولید میوه خشک کن خانگی بسیار محبوب شده و به سرعت در حال رشد می باشد. بسیاری از کارخانه جات با راه اندازی خط تولید میوه خشک توانستند سود بسیار زیادی در این بازار به دست بیاورند.

برای راه اندازی خط تولید کامل میوه خشک کن می توانید با مشاوران و متخصصان ماشین آلات صنعتی آریان زاگرس در تماس باشید. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 09123634345 تماس بگیرید.

 data-lazy-srcset=
راه اندازی خط تولید میوه خشک

نکته: یکی از مهم ترین ماشین آلات در خط تولید میوه خشک دستگاه بسته بندی میوه خشک می باشد.

میوه های خشک چگونه تولید می شوند؟

میوه خشک با خارج کردن آب میوه از طریق خشک کردن در آفتاب یا با استفاده از دستگاه مخصوصی به نام آبگیر درست می شود . از آنجایی که آب در حین خشک شدن حذف می شود، این بدان معناست که قندهای طبیعی میوه غلیظ می شوند. می توانید با خوردن میوه های خشک مقداری شیرینی به روز خود اضافه کنید.

پر فروش ترین و بهترین میوه ها برای خط تولید میوه خشک:

 • خط فرآوری آلو خشک در تولید میوه خشک
 • خط تولید سیب خشک
 • پرتغال خشک کشده
 • خط تولید زرد آلو خشک
 • خط تولید انجیر خشک
 • خط تولید توت خشک
 • خط تولید طالبی خشک
 • خط تولید خشکبار

بزرگترین خط تولید میوه خشک در جهان

سهم تولید میوه خشک در سراسر جهان در سال 2020/2021، توسط کشور های تولید کننده مشوه خشک:

 • ایالات متحده 16%
 • بوقلمون 16%
 • ایران 13%
 • عربستان سعودی 7%
سهم تولید میوه خشک در سراسر جهان

لازم به ذکر است که ترکیه در سال 2021 1.5 میلیارد دلار میوه خشک صادر کرد و به بزرگترین صادر کننده و تولید کننده میوه خشک جهان تبدیل شد.

سود در میوه های خشک چقدر است؟

با سرمایه گذاری اساسی در منابع همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت، حاشیه سود برای تجارت خط تولید میوه خشک در هند به اندازه 5-10٪ سالانه است. بسته به کانالی که فرد انتخاب می کند، یعنی آنلاین یا خرده فروشی، حاشیه سود می تواند متفاوت باشد. به هر حالی یکی از پر سود ترین و کم ضرر ترین بازار خط تولید میوه خشک می باشد.

آیا فروش میوه خشک به صورت آنلاین سودآور است؟

بله، فضای زیادی برای فروش میوه های خشک به صورت آنلاین در ایران وجود دارد. در مورد سود فروش میوه خشک و راه اندازی خط تولید میوه خشک در ایران به اندازه 10 تا 30 درصد سالانه هستند. تجارت در فصول جشن بیشتر خواهد بود، بنابراین ممکن است این مقدار سود در فصل های مختلف افزایش یابد.

خط تولید میوه خشک data-lazy-srcset=
فروش میوه خشک

میوه خشک شده صنعتی چگونه است؟

در خط تولید میوه خشک، دستگاه های خشک کن میوه با عبور دادن هوای گرم شده با رطوبت نسبی کنترل‌شده از روی مواد غذایی و میوه جات که باید خشک شوند، یا با عبور دادن مواد غذایی برای خشک کردن از هوای گرم شده، میوه‌ها و سبزیجات را به طور مصنوعی خشک می‌کنند و پرکاربردترین روش آب‌گیری میوه‌ها و سبزیجات استفاده از دستگاه خشک کن میوه می باشد.

ماندگاری میوه خشک در خط تولید میوه خشک چقدر است؟

زمان توصیه شده برای نگهداری غذاها و میوه های خشک از 4 ماه تا 1 سال متغیر است. از آنجایی که کیفیت غذا تحت تاثیر گرما قرار می گیرد، دمای نگهداری به تعیین مدت زمان نگهداری کمک می کند. هر چه دما بالاتر باشد، زمان نگهداری کوتاهتر است. بیشتر میوه های خشک را می توان به مدت یک سال در دمای 60 درجه فارنهایت و 6 ماه در دمای 80 درجه فارنهایت نگهداری کرد.

برای راه اندازی خط تولید میوه خشک در سراسر ایران با بهترین قیمت و کیفیت همین حالا با ما تماس بگیرید.

مقالات سایت
دستگاه بسته بندی